Gdzie produkuje się kaszmirowe swetry?

Autor: Sep 17, 2012 Kategoria: Produkcja | brak komentarzy

Gdzie produkuje się kaszmirowe swetry?

Jednym z najważniejszych elementów stanowiących historię kaszmirowych swetrów jest miejsce ich pochodzenia. Najwięcej produkuje się ich oczywiście w Chinach – tam jednak próbuje się automatyzować niektóre kroki w ich produkcji, a końcowy produkt nie dorównuje jakości uczciwej, ręcznej pracy. Produkty z kaszmiru wytwarzane są także w Europie – pierwsze miejsce zajmuje Szkocja, następne Włochy. Produkcja w krajach europejskich jest jednak częściowo zautomatyzowana.

Skąd więc pochodzą kaszmirowe swetry o najwyższej jakości?
hippo2olivia

Pochodzą one z kraju, który jest uznany za jeden z najbiedniejszych na świecie. Jednakże ukrywa w sobie naturalne bogactwo. Tu znajduje się najwyższy szczyt – Mount Everest, a także najwyższy łańcuch górski świata, Himalaje.

To właśnie w tym miejscu istnieją najkorzystniejsze warunki do nabywania i przetwarzania kaszmiru. Im wyżej nad poziom morza i im większe są mrozy, tym lepiej przystosowana jest sierść kaszmirowych kóz. W tym miejscu pozyskuje się najwyższej jakości włókna kaszmiru.

Pozyskany surowy kaszmir jest również przetwarzany na terytorium Nepalu. Tak więc najlepsze kaszmirowe swetry pochodzą właśnie stąd, z Nepalu. Większość przedsiębiorstw produkcyjnych koncentruje się wokół stolicy Katmandu.

Kraj ten charakteryzuje się dużym ubóstwem, wysokim analfabetyzmem i bezrobociem. Największa liczba pracujących obywateli żyje z rolnictwa lub z wytwarzania produktów z kaszmiru. Poza odzieżą z kaszmiru, produkowane są tu także bardzo drogie, kaszmirowe dywany.

Produkty dostępne w naszym, internetowym sklepie Mahogany.pl pochodzą właśnie z Nepalu. Nasza produkcja zatrudnia najbardziej zdolnych tkaczy, którzy do ręcznie tkanej odzieży z kaszmiru wnoszą umiejętności i doświadczenie swoich przodków, którzy dokładnie w ten sam sposób tkali odzież wieki temu.

Odzież produkowana jest w ścisłej zgodności z międzynarodowymi konwencjami. Rygorystycznie przestrzegane są wszelkie przepisy dotyczące ochrony środowiska z obszarów, gdzie nabywany i przetwarzany jest kaszmir. Każdy wytworzony produkt musi posiadać certyfikat ASO, który potwierdza, iż przy produkcji nie zostały wykorzystane niebezpieczne barwniki, które mogą odbić się negatywnie na zdrowiu lub środowisku. Również zapewnia zakaz pracy dzieci, które zazwyczaj są wykorzystywane w sąsiednich krajach azjatyckich.

Dodaj komentarz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3612270531596

Kaszmirowy sweter - promocja 50%? 

Zróbmy umowe. Podaj swoj adres mailowy a my wyślemy do Ciebie link na tajna wysprzedaz na mahogany.pl gdzie mozesz kupić kaszmirowy sweter lub szalik za kuszaca cene :)

Dziekujemy! Wysprzedaz znajdziesz na https://www.mahogany.pl/wyprzedaz :)