Jak prać swetry z kaszmiru?

Autor: Sep 17, 2012 Kategoria: Dbałość | 1 komentarz

Jak prać swetry z kaszmiru?

Kaszmir jest tkaniną, z którą należy obchodzić się bardzo ostrożnie. Swetrów z kaszmiru nie można po prostu wrzucić do pralki wraz z pozostałymi ubraniami, należy dbać o nie bardzo starannie. Staranność ta, szybko się opłaci, gdyż sweter, nawet po kilku latach wciąż będzie wyglądał jak nowy – nie zmieni koloru ani kształtu, lecz pozostanie taki sam jak wtedy, gdy miało się go na sobie po raz pierwszy.

diegojulliete

Kaszmir swoje niezwykłe właściwości utrzymuje głównie dzięki wentylacji, dlatego też istotne jest, aby nosić sweter przez kilka dni. Najlepiej jest zostawić go na jeden dzień po każdym dniu noszenia. Kaszmir powinien być prany w letniej wodzie, której temperatura nie przekraczać 20 °C. W przypadku odzieży z kaszmiru, najlepsze jest pranie ręczne, aczkolwiek możliwe jest także pranie w automatycznej pralce z programem nastawionym na pranie wełny.

Zalecane jest jednak pranie ręczne i poniżej przedstawiamy instrukcję:
1. Napuścić do wanny lub zlewu letniej wody (maksymalnie do 20° C). Dodać środki do prania delikatnych tkanin lub zwykły szampon dla dzieci. Następnie wymieszać rękoma wodę, aby wytworzyła się piana. Do tak przygotowanej wody można włożyć kaszmirowy sweter.

2. Następnie należy obracać sweter z jednej strony na drugą. Po dostatecznym przepraniu, trzeba powtórzyć ten sam krok w letniej wodzie bez piany, w celu opłukania tkaniny.

3. Jeżeli ze swetra zniknęła już cała piana, należy wylać wodę. Wodę, która została na swetrze należy ostrożnie wycisnąć, poprzez delikatne pocieranie. Odradza się klasycznego „wyciskania” wody z odzieży. Należy uważać, aby nie zdeformować swetra.

4. Po wyciśnięciu wody, ostrożnie rozłożyć sweter na ręczniku i nadać mu właściwy kształt. Ręcznik pomału zwijać, aby wchłonął resztki wody. Można także delikatnie spłaszczyć, ale nie należy zostawiać go na długo w takim stanie.

5. Po wypraniu swetra, nie można go suszyć na pełnym słońcu, a tym bardziej w suszarce. Mogłyby powstać nienawracane zmiany w strukturze materiału, sweter mógłby utracić swoje pozytywne właściwości. Swetry z kaszmiru nie wymagają prasowania.

1 komentarz

  1. Osobiście materiały z kaszmiru piorę w płynie do prania ze sklepu :

    mahogany.pl

    Dostawa do domu więc nigdzie nie szukam. Polecam :)

Dodaj komentarz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3612270531596

Kaszmirowy sweter - promocja 50%? 

Zróbmy umowe. Podaj swoj adres mailowy a my wyślemy do Ciebie link na tajna wysprzedaz na mahogany.pl gdzie mozesz kupić kaszmirowy sweter lub szalik za kuszaca cene :)

Dziekujemy! Wysprzedaz znajdziesz na https://www.mahogany.pl/wyprzedaz :)