Jakość kaszmiru

Autor: Sep 17, 2012 Kategoria: Podstawowe informacje | brak komentarzy

Jakość kaszmiru

Nawet najzwyklejszy sweter z kaszmiru jest wielokrotnie droższy niż swetry z innych materiałów. Dlaczego właśnie kupić sweter z kaszmiru? Dlaczego jest tak drogi? Co sprawia, że jest tak wyjątkowy?

Ceny kaszmirowych swetrów są spowodowane dwoma, głównymi czynnikami. Kaszmirowa wełna jest ograniczonym surowcem. Rocznie uzyskuje się jej jedynie kilka ton, z których następnie należy zaspokoić światowy popyt. W ciągu ostatnich kilku lat ceny kaszmiru znacznie wzrosły i najprawdopodobniej nadal będą rosły. Należy jednak dodać, iż nie każdy kaszmir jest taki sam.

Ostatnimi czasy, zwłaszcza Chiny i Mongolia starają się sztucznie hodować ogromne ilości kaszmirskich kóz. Ponieważ żyją one w niewoli i są chowane w nienaturalnych warunkach środowiskowych, ich wełna nie jest wysokiej jakości w przeciwieństwie do wełny kóz z regionów Himalajów.
maellegeorges

Drugim czynnikiem wpływającym na wysokie ceny odzieży z kaszmiru jest sposób jej wytwarzania. Kaszmirowe swetry od lat wyrabiane są ręcznie. Ich produkcja wymaga ciężkiej pracy, która nawet doświadczonym tkaczom zajmuje długie godziny. Tu warto wspomnieć o Chinach, które automatyzują pewne kroki w produkcji, a tym samym mogą one dostarczyć gotowy produkt po niższej cenie, ze względu na oszczędności.

Swetry z Chin nie dorównują jakości tym z Nepalu. W tym przypadku cały proces produkcji przebiega ręcznie, ale zajmuje znacznie więcej czasu. Swetry z Chin posiadają jednak wszystkie pozytywne właściwości kaszmirowych swetrów. Dzięki wyjątkowemu materiału są one 6-8 razy cieplejsze niż swetry z owczej wełny. Kaszmir jest najcenniejszą, naturalną tkaniną i nie może być porównywany z innymi. Produkty z kaszmiru wyróżnia ich gładkość i miękkość. W dotyku są one bardzo przyjemne. Ponadto są niezwykle wygodne, już podczas pierwszego noszenia można się w nich zakochać.

Jednakże, jeśli zdecydujesz się kupić sweter, wybierz bardzo ostrożnie. Na rynku jest dostępna duża liczba fałszywych swetrów, które się sprzedaje z oznaczeniem 100% kaszmir, lecz w rzeczywistości są one z różnych materiałów syntetycznych. Nie posiadają one żadnej z pozytywnych właściwości kaszmiru.

Nie zniechęcaj się wysoką ceną prawdziwego kaszmiru. Płacisz za jakość i niepowtarzalność. W przeciwieństwie do swetrów z klasycznych materiałów, sweter kaszmirowy przy odpowiedniej opiece posłuży Ci przez wiele lat. Kolory pozostają niezmienione nawet po latach, a sweter się nie rozciągnie. Być może kiedyś spotkałeś się z historią swojego znajomego, o tym jak odziedziczył kaszmirowy sweter po swojej babci – takie historie nie są rzadkością, w przypadku dobrej jakości swetrów, mogą one posłużyć przez pokolenia. Wystarczy, że będziesz traktował go z miłością i obchodził się z nim ostrożnie.

Dodaj komentarz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3612270531596

Kaszmirowy sweter - promocja 50%? 

Zróbmy umowe. Podaj swoj adres mailowy a my wyślemy do Ciebie link na tajna wysprzedaz na mahogany.pl gdzie mozesz kupić kaszmirowy sweter lub szalik za kuszaca cene :)

Dziekujemy! Wysprzedaz znajdziesz na https://www.mahogany.pl/wyprzedaz :)