Odzież z kaszmiru

Autor: Sep 17, 2012 Kategoria: Podstawowe informacje | brak komentarzy

Odzież z kaszmiru

Mieszkańcy himalajskich regionów już tysiące lat temu wpadli na pomysł jak wykorzystać niezwykłe właściwości wełny kaszmiru i rozpoczęli próby do produkcji odzieży. Miękkie włókna kaszmiru mogą być przetwarzane jedynie ręcznie i na szczęście ta tradycja trwa do dnia dzisiejszego.

Co sprawia, że odzież z kaszmiru jest wyjątkowa? Po pierwsze, ze względu na jej ciepło i subtelność, dzięki którym jest ona znacznie lepsza niż odzież z innych surowców. Odzież z kaszmiru jest bardzo wygodna i z pewnością w krótkim czasie zyska Twoją aprobatę.

Szacuje się, że odzież z kaszmiru jest od 6 do 8 razy cieplejsza od odzież z owczej wełny. Wynika to głównie z faktu, iż sierść kóz, z której wyrabia się kaszmir, musiała się przysposobić trudnym warunkom przyrodniczym panującym w Himalajach – temperatura spada nawet do kilkudziesięciu stopni poniżej zera. Za sprawą wysokiej jakości koziej sierści mrozy te, nie są odczuwalne.

chloeantonin

Jaką odzież z kaszmiru można nabyć?

Najbardziej popularne są kaszmirowe swetry. Przy ich wyborze istotnym parametrem jest liczba warstw przędzy kaszmiru. Wśród najczęściej wybieranych swetrów są dwuwarstwowe, gdyż nadają się do noszenia przez cały rok. W chłodniejsze dni najlepiej zdają egzamin swetry czterowarstwowe. Istnieją także grubsze, posiadające nawet do dwunastu warstw. Należy jednak pamiętać, że im więcej warstw posiada sweter, tym wyższa jest jego cena.

Istnieje także specjalny kaszmir o nazwie „Duvet”. Wyrabia się z niego swetry dwuwarstwowe, które co prawda są nieco cieńsze od klasycznego kaszmiru, ale za to są znacznie miększe.

Ostatnimi laty najbardziej popularnym produktem z kaszmiru stała się pashmina. Wyrabia się ją także ze 100% kaszmiru, zwykle jednak występuje w połączeniu z jedwabiem w stosunku 70 do 30%. Z połączenia tych dwóch materiałów powstaje produkt, który zawiera niezwykłe właściwości – miękkość, grzewczość, komfort i połysk. Ceny pashmin są dość wysokie – wielokrotnie wyższe niż szale z innych materiałów.

Z kaszmiru wyrabia się głównie pashminy i swetry – w Polsce można zakupić również szaliki, rękawiczki, czapki, piżamy, szlafroki i topy.

Dodaj komentarz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3612270531596

Kaszmirowy sweter - promocja 50%? 

Zróbmy umowe. Podaj swoj adres mailowy a my wyślemy do Ciebie link na tajna wysprzedaz na mahogany.pl gdzie mozesz kupić kaszmirowy sweter lub szalik za kuszaca cene :)

Dziekujemy! Wysprzedaz znajdziesz na https://www.mahogany.pl/wyprzedaz :)