Sztuczne swetry z kaszmiru

Autor: sep 17, 2012 Kategoria: Podstawowe informacje | 1 komentarz

Obecnie na europejskim rynku z kaszmirami wielki problem stanowią oszuści. Jest to naturalne zjawisko, jak również w przypadku innych rodzajów dóbr luksusowych – ceny oryginalnych produktów są wysokie, dlatego na rynku pojawiają się podróbki.

Prawdziwy i podrobiony kaszmir mają tylko jedną, wspólną cechę – są produkowane w Azji. Podczas gdy w Nepalu tkana jest ręcznie odzież z kaszmiru, w sąsiednich Indiach odzież wykonywana jest w dużej mierze z syntetycznych materiałów. Następnie na produkt naszywana jest etykieta „100% kaszmir“ i ów towar w Europie jest oferowany po wysokich cenach. Jakość oryginalnego produktu wykonanego z kaszmiru w porównaniu do podrobionego produktu jest nieporównywalna.

faustinealexandre

Problem ten dotyczy szczególnie luksusowych szalów – pashmin. Ostatnimi czasy pojawiła się tendencja do sprzedaży ich na Internecie, zwłaszcza na portalach rabatowych. Są one oferowane po bardzo niskich cenach. Ze względu na wysoki koszt prawdziwych pashmin, oczywistym jest, że jest to podróbka.

Nie dotyczy to jednak tylko pashmin, błędne informacje wprowadzane są także na temat rzeczywistego składu produktów, co można zaobserwować również przy swetrach. Najbardziej podejrzany tkwi w cenie. Ze względu na wspomniany koszt produkcji nie jest możliwe, aby dobry, kaszmirowy sweter, wykonany ze 100% kaszmiru był oferowany w kwocie niższej niż 80 euro. Jeżeli natrafisz na ofertę, która jest od tej kwoty znacznie niższa, zachowaj ostrożność.

Na interesujące, kaszmirowe wyroby można także natknąć się w sklepach, popularnie znanych jako „second hand” (ang. z drugiej ręki). Przy odrobinie szczęścia można tam znaleźć kaszmirowy sweter wykonany z 100% kaszmiru po bardzo niskiej cenie.

Inwestycja w kaszmir, choć może być kosztowna, z pewnością jest opłacalna. Należy pamiętać, że przy należytej staranności kaszmir może posłużyć przez wiele lat. Odzież z kaszmiru nie zmienia swojego kształtu, zachowuje także swój pierwotny kolor, nie blaknie. Być może pewnego dnia odziedziczy go po Tobie dalsze pokolenie.

1 komentarz

  1. Polecam second hand’y i lumpeksy, także allegro. Mi już się udało zdobyć 4 swetry (i 3 szaliki) z najprawdziwszego, niepodrabianego kaszmiru 100% 🙂

Dodaj komentarz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kaszmirowy sweter - promocja 50%? 

Zróbmy umowe. Podaj swoj adres mailowy a my wyślemy do Ciebie link na tajna wysprzedaz na mahogany.pl gdzie mozesz kupić kaszmirowy sweter lub szalik za kuszaca cene :)

Dziekujemy! Wysprzedaz znajdziesz na https://www.mahogany.pl/wyprzedaz :)